بوانا اموزش اخلاقی داستان نوجوانان داستان کوتاه

بوانا: اموزش اخلاقی داستان نوجوانان داستان کوتاه انتشار کتاب مسافران زمان رفیع افتخار

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ساخت بزرگ‌ترین باتری جریانی دنیا در آلمان

یک شرکت آلمانی به دنبال ساخت بزرگ‌ترین باتری “جریانی” دنیا با توانایی تامین برق روزانه 75 هزار منزل است. 

ساخت بزرگ‌ترین باتری جریانی دنیا در آلمان

ساخت بزرگ ترین باتری جریانی دنیا در آلمان

عبارات مهم : آلمان

یک شرکت آلمانی به دنبال ساخت بزرگ ترین باتری “جریانی” دنیا با توانایی تامین برق روزانه 75 هزار منزل هست.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، باتری جریانی (redox flow battery) نوعی سلول الکتروشیمیایی است که انرژی برق را در الکترولیت های مایع ذخیره می کند. در داخل سلول الکتروشیمیایی، دو نوع مایع(یکی به عنوان کاتولیت مثبت و یکی به عنوان آنولیت منفی) وجود دارند که به وسیله یک غشا جدا شده است اند و این غشا به یون ها امکان جریان یافتن می دهند.

ساخت بزرگ‌ترین باتری جریانی دنیا در آلمان

زمانیکه باتری به وسیله یک منبع شارژ می شود، الکترون ها به آنولیت اضافه می شوند و از کاتولیت خارج می شوند و این فرآیند هنگام تخلیه شدن شارژ معکوس می شود. مولکول های شارژ شده است از سلول به محفظه های ذخیره سازی باتری پمپاژ می شوند، جایی که انرژی می تواند به مدت چند ماه ذخیره شود.

شرکت آلمانی Ewe Gasspeicher GmbH به دنبال ساخت این باتری ریودکس در غارهای نمکی زیر زمین هست. باتری تازه موسوم به brine4power مبتنی بر سامانه ای است که در دانشگاه فردریش شیلر در شهر “ینا” آلمان ساخته شده است هست. این سیستم از الکترولیت های آب شور به همراه پلیمرهای قابل بازیافت به عنوان مولکول های فعال خود استفاده می کند.

یک شرکت آلمانی به دنبال ساخت بزرگ‌ترین باتری “جریانی” دنیا با توانایی تامین برق روزانه 75 هزار منزل است. 

تیم علمی مدعی است این مواد در مقایسه با مخلوط اسیدی فلز سنگین/سولفور که الکترولیت های دیگر اغلب از آن ساخته می شود، تا حد زیادی دوستدار محیط زیست هستند.

سیستمbrine4power در صورت ساخت، در نیروگاه ذخیره سازی گاز “Jemgum” راه اندازی خواهد شد. این در حالی است که این نیروگاه در حال حاضر از دو غار نمکی زیرزمینی عظیم جهت ذخیره سازی گاز طبیعی استفاده می کند. هر یک از این غارها دارای ظرفیت ذخیره سازی 100 هزار متر مکعب آب نمکی هستند و قادر به تامین 700 مگاوات ساعت جهت باتری جریانی خواهد بود.

در صورتی که همه چیز خوب پیش برود، این فناوری قادر خواهد بود بازار ذخیره سازی انرژی را دچار عوض کردن بنیادین کند لیکن میزان برقی که باتری جریانی آلمانی ها تولید می کند جهت تامین برق شهر بزرگی مانند برلین به مدت یک ساعت کافی است.

ساخت بزرگ‌ترین باتری جریانی دنیا در آلمان

شرکت آلمانی به دنبال به روز رسانی سامانه دانشگاه فریدریش شیلر تا آخر سال 2017 است و باتری جریانی مورد بحث هم حدود شش سال دیگر عملیاتی خواهد شد.

واژه های کلیدی: آلمان | انرژی | باتری | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs