بوانا اموزش اخلاقی داستان نوجوانان داستان کوتاه

بوانا: اموزش اخلاقی داستان نوجوانان داستان کوتاه انتشار کتاب مسافران زمان رفیع افتخار

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری

«من چنین شواهدی ندارم و چنین چیزی جهت من اثبات نشده هست. این‌ حرف‌ها را آدم‌هایی مطرح می‌کنند که یا واقعاً مطلع نیستند و این‌ها را به صورت جار و جنجال‌های رسانه

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری

عبارات مهم : خارجی

«من چنین شواهدی ندارم و چنین چیزی جهت من اثبات نشده هست. این حرف ها را آدم هایی مطرح می کنند که یا واقعاً مطلع نیستند و این ها را به صورت جار و جنجال های رسانه ای می خواهند مطرح کنند یا دنبال چیزی هستند که جهت ما آشکار نیست.»

اکبر ترکان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در گفت وگو با روزنامه کشور عزیزمان ایران گمانه ها راجع به تنزل جایگاه جهانگیری در دولت را رد کرد.

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری

او گفت: «به نظر من کابینه دوازدهم همان کابینه یازدهم است و تفاوت زیادی بین این دو نیست. از نظر ظرفیت ها. به نظر من کابینه دوازدهم از نظر ظرفیت ها و توانمندی مجموعه دولت مشابه کابینه یازدهم هست، لیکن کابینه، مجموع افراد و مسئولان هست، نه یک یا چند فرد. هنگامی که می گویم دولت دوازدهم مانند دولت یازدهم هست، منظورم همین هست. یعنی وضع بانک ها مانند وضع بانک ها در کابینه یازدهم است یا وضع صندوق های تأمین اجتماعی نیز – تا اینجا که مشاهده می شود – به همین ترتیب است.»

ترکان ادامه داد: اکنون کمتر فرد مطلعی در کشور است که متوجه این امر نباشد که در سطوح عالی، سران کشور از طریق روزنامه ها با هم مذاکره می کنند. این رخداد خوبی نیست و این نشان دهنده این است که در سطوح عالی ما نیازمند انسجام بیشتری هستیم. یک بار دیگر همه ما باید به قانون بازگردیم. به این معنی که هر یک از قوا تنها در چارچوب قانون اساسی کار خود را انجام دهند و به وظایف خود برسند. به نظر من بعضی قوا زیاد از آن که به مأموریت خودشان علاقه مند باشند، به سیاست خارجی علاقه مند هستند.

«من چنین شواهدی ندارم و چنین چیزی جهت من اثبات نشده هست. این‌ حرف‌ها را آدم‌هایی مطرح می‌کنند که یا واقعاً مطلع نیستند و این‌ها را به صورت جار و جنجال‌های رسانه

اگر این طور باشد، بهتر است از ظرفیت خود در سیاست خارجی استفاده کنند لیکن نمی شود کسی به مأموریت مستقیم قانونی خود کمتر اهمیت بدهد تا مأموریتی که به سیاست خارجی کشور مربوط هست. به نظر می رسد هر کسی باید به جای خود بازگردد. اکنون در قوه مقننه می بینیم که نمایندگان محترم مجلس از فرط شوق و علاقه به کارهای کشور وارد کارهای اجرایی می شوند و می گویند که بخشدار فلان منطقه یا مدیرکل فلان اداره را با نظر من تعیین و گزینش کنید یا می گویند فرماندار فلان شهر را با نظر من عوض کنید. این یعنی این که این آقای نماینده قصد دارد در قوه مجریه مداخله کند و جهت همین می گوید که آدم ها را با نظر من گزینش کنید و فلان فرد را با نظر من گزینش نکنید یا اگر فلان مدیر را عوض کنید، دنیا را به هم می ریزند.

این شرایط به این معناست که قوه مقننه از جایگاه خود خارج و وارد حوزه ها و کارهای دیگر شده است هست. به وزیر می گویند فلان فرد را در فلان سمت منصوب کن و اگر وزیر این کار را نکرد، راجع به یک عنوان دیگری از او سؤال می کنند. می بینیم که کسی چیزی می خواهد، بعد که به او نمی دهند، او می گردد و بهانه دیگری پیدا می کند و بر اساس همان، سؤالی از وزیر را مطرح می کند. این ها کارهای خوبی نیست و موجب اخلال در کار کشور و باعث می شود که هرکسی در جای خود نباشد. به نظر می رسد مسئولیت قوه مجریه به این است که اختیارات این قوه نیز در دست خود او باشد.

اگر قرار باشد اختیار قوه مجریه در جای دیگری استفاده شود، در این صورت این قوه نمی تواند مسئولیت آن را بپذیرد. یا به عکس، مثلاً می بینیم هواپیمایی در جایی – به هر دلیلی- تأخیری دارد، ولی قوه قضائیه ورود می کند و مقام های هوانوردی آن منطقه را مورد بازخواست قرار می دهد. این در حالی است که این کارها قضایی نیست، بلکه کارهای اجرایی هست. قوه مجریه باید به مشکلاتی از این دست پیگیری کند، در مرحله بعد اگر تشخیص داد که جرمی واقع شده است هست، به قوه قضائیه ارجاع می دهد ولی اکنون این نوع مداخلات باعث می شود که نظم کارهای کشور به هم بخورد.

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری

ترکان راجع به جایگاه آقای جهانگیری در دولت و شایعه تنزل جایگاهش گفت: من چنین شواهدی ندارم و چنین چیزی جهت من اثبات نشده هست. این حرف ها را آدم هایی مطرح می کنند که یا واقعاً مطلع نیستند و این ها را به صورت جار و جنجال های رسانه ای می خواهند مطرح کنند یا دنبال چیزی هستند که جهت ما آشکار نیست. به نظر من سطوح اشخاصی که شما اسم بردید، بالاتر از این است که با همدیگر رفتارهایی در داخل دولت داشته باشند که این رسانه ها منعکس می کنند. این حرف ها حدسیات سطح پایینی است که هیچ کدام ارزش به واقعیت نزدیک نیست. شواهدی دال بر وجود شرایطی که تأیید کننده این حرف ها باشد، ندیدم.

واژه های کلیدی: خارجی | سیاست | جهانگیری | قوه مجریه | دولت یازدهم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs